Szkoła Duchowości Schumana

14 sierpnia 2020 r. rozpoczyna działalność Szkoła Duchowości Schumana.

Spotkania Szkoły będą się odbywać 14 dnia każdego miesiąca w dolnym kościele w godzinach od 18:00 do 20:00 w parafii św. Krzyża w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 3.

Prelekcje prowadzi ks. Ryszard Szymanik, Chrystusowiec.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń uczestnictwa w Szkole na adres mailowy: sekretariat@IMSchuman.com lub telefonicznie na nr 570 990 686.

Zgłoszenie nie nakłada zbędnych obowiązków oprócz oczekiwania w miarę systematycznego uczestnictwa.

Prelekcje ks. Ryszarda można również oglądać na żywo na kanale YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCZ9pc7hTch5z3O239YxD6XQ/live

 

Sługa Boży Robert Schuman uważany za Ojca Założyciela Wspólnoty Węgla i Stali całe swoje życia oparł na wartościach chrześcijańskich. To właśnie jego głęboka wiara pozwoliła mu dokonać wielkiej rzeczy: pojednania narodów. W Szkole Duchowości Schumana chcemy się uczyć od niego takiego właśnie sposobu życia. Nie będzie to nauka teoretyczna ani też bierne słuchanie wykładów. Wierzymy jako katolicy w obcowanie świętych, że Schuman żyje i ma nam wiele do przekazania. Chcemy Go poznawać jako żywą osobę i dzielić się ze sobą nawzajem tym doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że będzie to rozwijać naszą relację z Panem Bogiem na wzór duchowości Roberta Schumana.