Instytut Myśli Schumana na EUST w Radomiu z wykładem inauguracyjnym Profesora Zbigniewa Krysiaka roku akademickiego 2020/2021.

Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna w Radomiu podpisała porozumienie o współpracy z Instytutem Myśli Schumana.

Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna wkrótce przyjmie imię Sługi Bożego Roberta Schumana. Jest to pierwsza szkoła wyższa, której patronem zostanie Robert Schuman. Uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z IMS, którego celem jest to, że misja EUST wpisze się w filozofię i idee Schumana i będzie je odzwierciedlała w programach edukacyjnych i formowaniu studentów.

Podjęte kierunki działania EUST na „nowej drodze życia” zostały zaprezentowane przez władze Uczelni podczas inauguracji roku akademickiego 10 października 2020 oraz wyrażone w wykładzie inauguracyjnym prof. Zbigniewa Krysiaka zatytułowanym „Wspólnota Narodów Europy Schumana, a Solidaryzm Społeczno-Gospodarczy” (link do profesora wykładu z You Tube z TV Radom). Tego dnia odbyło się również odsłonięcie ekspozycji poświęconej Robertowi Schumanowi, którą można oglądać w murach uczelni.
Bardzo się cieszymy, że rektor radomskiej szkoły wyższej dr Krzysztof Księski w swoim wystąpieniu oprócz informacji merytorycznych zadeklarował oparcie wartości uczelni o trzy główne filary cywilizacji europejskiej: prawa rzymskiego, filozofii greckiej i etyki chrześcijańskiej. Liczymy na owocną współpracą i mamy nadzieję, na rozwój Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej pomimo trudnego czasu pandemii.