Prof. Zbigniew Krysiak: Tu się dzieje ludobójstwo będące wynikiem ideologii, która usuwa tradycję, wiarę i wspólnotę

„Tu się dzieje ludobójstwo, i to ludobójstwo jest wynikiem właśnie takiej ideologii, która usuwa tradycję, wiarę, usuwa patriotyzm, usuwa wspólnotę” – mówił na antenie EWTN, Agere Contra i Instytutu Myśli Schumana prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana w kontekście komunistycznej, radykalnej ideologii Spinellego i współczesnych neomarksistów.

„Ideologia Spinellego jest nastawiona przeciw człowiekowi, przeciw wspólnocie, przeciw wartościom patriotycznym, przeciw wartościom narodowym, przeciw wartościom chrześcijańskim” – przypomniał prof. Zbigniew Krysiak wskazując, że „poprzez usuwanie tych wszystkich wartości w tej ideologii Spinelli, a teraz jego tzw. apostołowie dążą do realizacji superpaństwa”. „Ta ideologia łączy się z przemocą kapitałową i depopulacją” – dodał.

„Cała ideologia Spinellego bazuje na pełnej kontroli wszystkiego i wszystkich. Dlatego tym ideologom, którzy kroczą za Spinellim, bardzo podobają się systemy kontroli w Chinach, rating” – zauważył. „Jak nie ma etyki, już nie mówiąc o braku wiary, czy przyjęcia wartości ewangelicznych, czy wszystkiego, co wynika z prawa naturalnego, to wtedy już jest dżungla i dla świata ideologów to jest normalne. Tam nie ma pojęcia morderstwo, zabójstwo dziecka, bo tam nie ma człowieka. Oni sobie nie tylko przedefiniowali tak w zapisie, ale po prostu mentalność jest taka” – zauważył. „Wszystko, co może przeszkadzać w realizacji superpaństwa, musi być usunięte. I to jest wykładnia” – podkreślał.

Prof. Krysiak zwrócił uwagę na program depopulacji wdrażany poprzez przyzwyczajanie społeczeństw do śmiercionośnych procederów. „Przyzwyczajanie ludzi również poprzez tworzenie prawa, które neutralizuje, znieczula ludzi – jest prawo, zatem można” – ubolewał odnosząc się do procederu aborcji i eutanazji, w których morduje się odpowiednio: dzieci poczęte i osoby w podeszłym wieku lub chore. Ekonomista podkreślał, że zna wielu zachodnich polityków, którzy sprzeciwiali się zabijaniu dzieci poczętych do czasu, kiedy prawo zaczęło na ten proceder zezwalać. „Kiedy wprowadzono prawo, oni już nie mają problemu” – nie krył oburzenia.

„Jeśli chodzi o zabijanie ludzi starszych, dorosłych, tu wchodzi myślenie nieekonomiczne. Sieje się strach wśród ludzi, że będzie coraz więcej starszych osób, a więc młode pokolenie nie zapracuje na emerytury. To jest coraz bardziej już potępiane, w związku z tym przyzwyczajanie ludzi do tego, że możesz popełnić samobójstwo – oni nie mówią, że zabijają, ale to jest współudział w morderstwie. To jest taka presja, przemoc psychiczna. Stworzenie warunków, w których zakłóca się człowiekowi jego normalne myślenie, rozumowanie jest w kategorii przemocy” – mówił przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana.

„Tu się dzieje ludobójstwo, i to ludobójstwo jest wynikiem właśnie takiej ideologii, która usuwa tradycję, wiarę, usuwa patriotyzm, usuwa wspólnotę” – dodał. „Takie oswajanie. A jak Hitler oswajał lekarzy, żeby zabijali dzieci niepełnosprawne? Wprowadził prawo i lekarze, którzy byli wcześniej przeciwni, się do tego przyzwyczaili” – przypomniał. „Tu mamy w tej chwili do czynienia z najbardziej niebezpiecznym systemem ideologicznym w całym świecie” – podsumował. Wskazywał jednocześnie, że liderem, którego należy przeciwstawić Spinellemu jest Robert Schuman. „Bez Schumana sobie nie poradzimy” – ocenił. „Jesteśmy w tej chwili na wojnie i brak Schumana jako lidera, którego postawimy przeciw Spinellemu i jego wojsku, nie będzie dawało możliwości stawiania skutecznej zapory” – podkreślał wyjaśniając, że po przyjęciu takiego lidera kierunek działań będzie nacelowany na wartości chrześcijańskie i on już się nie zmieni. „Tak jak w zakonie św. Franciszka” – porównał.

Całość nagrania dostępna poniżej:

Anna Wiejak